آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بانک مرکزی چین از فناوری بلاک چین برای کمک به بیزینس‌های کوچک استفاده می‌کند

بانک مرکزی چین و بلاک چین

 

بانک مرکزی چین، یكی از چهار بانک بزرگ تجاری کشور چین، با استفاده از فناوری بلاک چین، 20 میلیارد یوان (معادل 2.8 میلیارد دلار) اوراق قرضه برای کسب‌وکارهای كوچک و متوسط صادر كرده است

.

بر همین اساس، بانک مرکزی چین اعلام کرد که قیمت‌گذاری و انتشار اوراق را برای اولین بار در این هفته اجرا کرده و تا دو سال آینده اوراق قرضه با نرخ بهره 3.25 درصد به بازار می آید. هدف از اینکار جمع آوری بودجه برای حمایت از مشاغل و بنگاه‌های اقتصادی کوچک است.

این بانک طی بیانیه‌ای اظهار داشت که در این فرآیند، از سیستم انتشار اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاک چین استفاده شده است. همچنین اولین سیستم مدیریت صدور اوراق بهادار در کشور چین است که از فناوری بلاک چین بهره می‌برد.

بانک مرکزی چین برای راه اندازی چنین سیستمی از پلتفرم بلاک چین مخصوص خود رو نمایی کرده و با استفاده از آن، گواهینامه‌های دیجیتالی مرتبط با اثبات مالکیت، تشکیل گروه‌های کارگزار و سند اثبات معاملات را صادر می‌کند. می‌توان گفت که انتشار اوراق قرضه بخشی از تلاش کشور چین برای حمایت از کارآفرینان با دسترسی کارآمدتر به سرمایه است. همچنین این بانک 404 میلیارد یوان (57.7 میلیارد دلار) به بیش از 410،000 شرکت کوچک و خرد وام داده است. تأمین مالی برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs) یکی از مهمترین موارد استفاده بلاک چین برای بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی در چین به شمار می‌رود.

علاوه بر تمامی موارد فوق، بانک صنعتی و بازرگانی چین (ICBC)، یکی از ثروتمندترین بانک‌های جهان، ارائه خدمات به مشترکین حقیقی خود را آغاز کرده است (معاملاتی كه یک شركت واسط، حساب‌های مطالباتی اشخاص ثالث را با تخفیف در ازای پرداخت نقدی) به SME ها ارائه می دهد. Ant Financial ، بازوی fintech غول فناوری Alibaba نیز اعلام کرد که پلتفرم بلاک چین خود را برای ارائه خدمات مالی مطمئن‌تر به شرکت های کوچک بزودی راه اندازی می کند.

 

 بیشتر بخوانید:

استفاده سامسونگ از فناوری بلاک‌چین برای ردیابی و عرضه محصولات

کاربرد بلاک‌چین در صنعت نفت و گاز

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

دلار یا بیت کوین؟ در کدام سرمایه گذاری کنیم؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

 


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال-ارز دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.