آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

معرفی نقشه راه بلاک چین استرالیا

معرفی نقشه راه بلاک چین استرالیا

 

سال ۲۰۲۰ تا به اینجا، سال قانونگذاری ارزهای دیجیتال بوده است: اتحادیه اروپا، انگلستان و سنگاپور رویکردهای خود را رسما برای رشد این صنعت معرفی کرده اند. اکنون استرالیا نقشه راه خود را منتشر کرده و امیدوار است که به رهبر جهانی بلاک چین تبدیل شود.

جمعه گذشته، وزارت صنعت، علوم، انرژی و منابع استرالیا نقشه راه بلاک چین را راه اندازی و معرفی کرد_ یک سند ۵۰ صفحه ای که به امتیازات اقتصاد بومی کشور با بهره گیری از بلاک چین طی پنج سال آینده می پردازد. این مقاله در رابطه با شرکای صنعتی توسعه یافته است و بر حوزه های خاصی که تکنولوژی نقش تعیین کننده دارد، نظارت دارد؛ پروسه های مرتبط با KYC یکی از این حوزه‌هاست. حال این سوال مطرح می شود که این امر در صنعت بلاک چین و رمز ارزهای بومی چه مفهومی دارد و اینکه دولت استرالیا تاکنون چگونه قوانین مربوطه را تنظیم کرده است؟

دولت استرالیا پیش از معرفی نقشه راه، اقداماتی برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال انجام داده بود. در آوریل ۲۰۱۸، مرکز گزارشات و تحلیل تراکنش های استرالیا، سازمانی که به فرار مالیاتی، پولشویی و سایر موارد مرتبط با جرم های مالی می پردازد، مقررات جدیدی را برای اپراتورهای صرافی ارز دیجیتال کشور به اجرا درآورد. این سند بر ثبت نام و حفظ خط مشی مطابق با سیاست AML/KYC تاکید دارد. در این گزارش آمده است:

استرالیا جزو اولین کشورهاییست که قوانین AML/CFT را معرفی می کند، کما اینکه این مقررات مورد استقبال قرار گرفته و به افزایش میزان اعتماد به ارزهای دیجیتال هم کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید:

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش دوم)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش اول)

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.