آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

هوش مصنوعی در خدمت صنعت فضانوردی

هوش مصنوعی در خدمت صنعت فضانوردی

 

از همان ابتدای ظهور صنعت فضانوردی عواملی مانند فاصله زیاد با کره زمین، تغییر جاذبه و طول شبانه روز و ارتباطات بسیار محدود و محبوس، همواره باعث بروز اختلالات روانی متعدد در فضانوردان می شده اند و حتی در پاره ای موارد باعث بر هم زدن کل عملیات فضایی شده و خسارات سنگینی را به سازمان‌های مربوطه تحمیل کرده اند و لذا محققین پیوسته در پی راه‌های مقابله با این پدیده بر آمده اند و در آخرین گام در این زمینه متوسل به هوش مصنوعی شده اند.

مسئولین ناسا در کنار استفاده از روبات‌های احساسی شرکت IBM در حال همکاری با شرکت Akin برای توسعه هوش مصنوعی همراهی هستند که علاوه بر توانایی خوانش کوچکترین احساسات فضانوردان و ایجاد حس همدردی و درک فضانوردان بتواند با تحلیل رفتاری و فاکتورهایی نظیر دمای بدن همچون یک روانشناس حرفه ای 24 ساعته از آنان مراقبت نماید. این روش جدا از مزایای ذکر شده، از آنجا که قابلیت همراهی نزدیک با فضانوردان را دارد، از معایبی نظیر ارتباط نامناسب و غیر همزمان با روانشناسان و روانپزشکان که ناشی از تاخیر به وجود آمده (Delay) ناشی از فاصله زیاد با کره زمین است، مبرا است.

سایمون ۲، آخرین مدل از ربات سایمون (CIMON) است که مخفف عبارت همراه تعاملی سیار خدمه یا Crew Interactive Mobile Companion می‌باشد. این ربات هوشمند از لحاظ فیزیکی و عملکردی شباهت زیادی به اولین مدل از ربات‌های سایمون دارد، با این تفاوت که این مدل جدید به لطف سرویس تحلیلگر لحن IBM که از آنالیز زبانی برای شناسایی ترس، لذت، ناراحتی، خشم و دیگر احساسات استفاده می‌کند، می‌تواند احساسات فضانوردان را درک کرده و واکنش مناسب را از خود نشان دهد. هدف از طراحی این ربات تبدیل سایمون از یک دستیار علمی ساده به یک دوست بود که می‌توان با آن حرف زد و از او انتظار همدلی داشت. سایمون ۲ که روز پنجشنبه به عنوان بخشی از محموله تدارکاتی اسپیس ایکس به مقصد ایستگاه بین‌المللی فضایی پرتاب شد به مدت سه سال در این ایستگاه تحقیقاتی اقامت خواهد داشت.

 

 بیشتر بخوانید:

رسیدگی به پرونده‌های قضائی، با استفاده از بلاکچین و هوش مصنوعی

عزم راسخ چینی‌ها برای ایجاد بازار نابرابر جدید، این بار با هوش مصنوعی

هشدار سازمان ملل متحد درباره خطر حضور در کنفرانس ارز دیجیتال کره شمالی

تبلیغات بیت کوین در لیگ برتر انگلیس!

براساس اعلام بانک مرکزی چین، توسعه یوان دیجیتال (DECP) به اتمام رسیده است


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین