آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ارائه پلتفرم بلاک چینی بنیاد الگوراند (Algorand) برای مبارزه با ویروس کرونا

ارائه پلتفرم بلاک چینی بنیاد الگوراند (Algorand) برای مبارزه با ویروس کرونا

 

بنیاد الگوراند (Algorand)، شرکت بلاک چینی مستقر در سنگاپور در راستای مبارزه با ویروس جدید کووید _۱۹ اپلیکیشنی به نام IReport_Covid را معرفی کرده است که در آینده نزدیک بر روی بلاک چین الگوراند منتشر می شود.

در زمان نگارش این مقاله، تعداد موارد تایید شده مبتلا به ویروس کرونا از مرز ۶۰۰ هزار نفر عبور کرده است. شمار تلفات نزدیک به ۳۰ هزار نفر است و ظاهراً تمایلی به کم شدن هم ندارد. بسیاری از سازمان‌های بهداشتی، مشاغل و حتی افراد طی اقداماتی برای مبارزه با شیوع این ویروس مهلک راهکارهای مختلفی را معرفی و اجرا می کنند.

برنامه IReport_Covid بنیاد یکی از این اقدامات است که برای همه کاربران (افراد مشکوک به کرونا و سالم) شرایطی را فراهم می‌آورد تا با پر کردن فرم نظرسنجی اطلاعات خود را به صورت ناشناس گزارش دهند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت، این برنامه به ما می‌آموزد که کووید_ ۱۹ تا چه اندازه و به چه نحو می تواند بر زندگی افراد تاثیر گذار باشد؛ این اطلاعات می تواند به دانسته های عموم مردم در این ارتباط بیفزاید و همچنین در انجام مطالعات مرتبط با این همه گیری در آینده هم موثر باشد. هیچ پاسخی قابل تغییر و رد نیست، ضمن اینکه این نظرسنجی به صورت خودکار بر روی بلاک چین الگوراند منتشر می‌شوند تا همه افراد بتوانند به فرم ها دسترسی آزاد و دائمی داشته باشند.

پس از آنکه تعداد گزارش ها به اندازه مطلوب رسید، برنامه آمارهای جمع آوری شده را منتشر خواهد کرد و ابزارهایی معرفی می کند تا با استفاده از داده های گردآوری شده اپلیکیشن هایی برای جامعه‌ ساخته شود.

شایان ذکر است که این اپلیکیشن توصیه های پزشکی و مشاوره های درمانی در خصوص این مسئله را ارائه نمی دهد. بر اساس گفته های دکتر تال رابین که مدیریت تیم تحقیقاتی را برعهده دارد، این برنامه می تواند داده های ارزشمندی را فراهم کند که در نهایت می‌تواند به کمک در مبارزه با این ویروس منجر شود. وی همچنین معتقد است که این برنامه می تواند در دریافت اطلاعات کاربردی برای ویروس هایی که در آینده ظهور می یابند، نیز مفید واقع شود. دکتر رابین در این زمینه اظهار داشت:

«اپلیکیشن بنیاد الگوراند به گونه ای طراحی شده تا با استفاده از فناوری بلاک چین ابزار های آن تایم، شفاف و دایمی انتشار اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهد. این اپلیکیشن به عنوان ابزاری برای ارائه اطلاعات در بحران فعلی و همچنین پشتیبانی از تحقیقات آینده در خصوص همه گیری عمل می کند.»

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین چیست؟ همه چیز درمورد بلاک چین + ویدیو

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

بلاک چین راه نجات جهان از شر ویروس کشنده کرونا

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

کاربردهای مهم بلاک چین

بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین کدامند؟

بلاک چین و اینترنت اشیا


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین