آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ایرلاین اصلی ایرآسیا، سیستم رزرو محموله مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی کرد

تلپورت به عنوان بخش تدارکات ایرلاین اصلی ایرآسیا، سیستم رزرو محموله مبتنی بر بلاک چین به نام فرِیت چین (Freightchain) را راه اندازی کرد. بر اساس اعلامیه ۱۶ آوریل، "فریت چین، اولین شبکه حمل و نقل هوایی دیجیتال در جهان است که بر بستر بلاک چین اجرا می شود." این شبکه به کشتی داران و مسئولان حمل و نقل باری امکان می دهد که بتوانند هر یک از 247 هواپیمای شرکت هواپیمایی ایرآسیا را برای حمل بار فوراً رزرو و تأیید کنند.

فریت چین کمک می کند که کشتی داران و مسئولان حمل بار به زنجیره تأمین متصل شوند و بدین ترتیب عملیات رزرو به صورت زمان-واقعی که مبتنی بر بلاک چین پردازش می شود، تسهیل می گردد.

ویشال باترا، مدیرعامل فناوری این پروژه توضیح داد که هدف این شبکه کمک به تجارت در بحبوحه شیوع کرونا است. وی گفت: "ما فریت چین را تعمداً در زمانی راه اندازی کرده ایم که زنجیره تأمین جهانی بدلیل شیوع بیماری کرونا دچار بی ثباتی شده است. پلتفرم های نرم افزاری مانند فریت چین کمک می کنند تا در محیطی که به سرعت در حال تحول است، به عرضه و تقاضای متغیر متصل شویم. اکنون اعتماد و شفافیت بیش از گذشته مورد نیاز است."

شبکه فریت چین پیشتر هنگام حمل محموله های دارویی از بنگالورو در هند به اولان باتور در مغولستان مورد آزمایش قرار گرفت. به دلیل عدم دسترسی به پرواز مستقیم از بنگالورو به اولان باتور، این محموله مجبور شد از کوالالامپور، مالزی و سئول بگذرد.

این سیستم رزرو، به صورت زمان-واقعی با پروازهایی از سه باربری مختلف و از طریق قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاک چین تأیید شد. در یک سیستم سنتی، حمل کننده می بایست به منظور دستیابی به پروازها از چندین شرکت هواپیمایی و نمایندگانشان به صورت دستی استعلام کند. این مسأله به زمان زیادی برای تماس تلفنی و ایمیل نیاز دارد. بنا بر گزارش ها، این سیستم جدید در مورد حجم کار مورد نیاز و همچنین سرعت اجرای آن بسیار کارآمدتر است.

فریت چین فرایند رزرو را ساده نموده و با یافتن مسیرهای در دسترس و اتصال پروازهایی که مناسب بودجه شرکت باربری هستند، این مسیر تخصیص بار را ده برابر سریع می کند و منجر به صرفه جویی چشمگیری در هزینه های شرکت باربری می شود.

در دسترس بودن یک دفترکل مشترک مانند آنچه که توسط فناوری بلاک چین ارائه شده است -بنا به گفته بسیاری- یک نوآوری بسیار ضروری برای کمک به مدیریت لجستیک مدرن است. همانطور که اخیراً کوین تلگراف گزارش داد، مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی اخیر اشاره کرد که فناوری بلاک چین می تواند به ساماندهی در هرج و مرج زنجیره تامین جهانی کمک کند.

در همین حال، بکارگیری بلاک چین در صنعت لجستیک با سرعت فزاینده ای پیش می رود. به عنوان مثال، در اواسط ماه مارس، علی بابا به عنوان غول چینی تجارت الکترونیکی اعلام کرد که پلتفرم تجارت الکترونیکی واردات این شرکت به نام کوالا، اکنون از یک سیستم مبتنی بر بلاک چین با قابلیت ردیابی کامل بهره می برد.

 

بیشتر بخوانید:

بررسی نسل‌های مختلف بلاکچین

روحانی: با استفاده از فناوری بلاکچین رمز ارز کشورهای اسلامی را ایجاد می‌کنیم!

آیا بلاکچین می‌تواند راه حل برون رفت از معضلات اقتصادی باشد؟

رسیدگی به پرونده‌های قضائی، با استفاده از بلاکچین و هوش مصنوعی

پلتفرم های بلاکچینی، جایگزینی برای یوتیوب!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین