آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

صدور اوراق قرضه مبتنی بر بیت کوین در افغانستان و تونس

اوراق قرضه بیت کوین در افغانستان و تونس

 

خبرگزاری آسیا تایمز (Asia Times) با انتشار خبری اعلام کرد که بانک‌های مرکزی افغانستان و تونس به‌دنبال صدور اوراق قرضه مبتنی بر بیت‌کوین هستند.

برهمین اساس، در نشست ‌سالانه هیات‌نمایندگان گروه بانک‌جهانی و صندوق‌بین‌المللی‌پول که در واشنگتن آمریکا برگزار‌شد، روسای دو بانک‌مرکزی کشورهای افغانستان و تونس، طی ملاقاتی که با یکدیگر داشته‌اند تصمیماتی را در رابطه با استفاده از بیت کوین در حوزه اوراق قرضه اتخاذ کرده اند. رئیس بانک‌مرکزی افغانستان، خلیل صدیق، در این نشست اظهار داشت که بانک مرکزی افغانستان در نظر دارد تا یک قراداد الزام‌آور (اوراق قرضه) مبتنی بر بیت‌کوین تا سقف ۵.۸‌ میلیارد دلار را ارادئه کند.

این اوراق قرضه برای سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در حوزه‌های معدن، انرژی و کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت و در کنار بیت‌کوین، امکان انجام معاملات آتی فلزات (برای مثال لیتیوم) فراهم خواهد. این در حالی است که ذخایر معدنی کشور افغانستان بیش از ۳‌تریلیون دلار برآورد شده‌است .

از سوی‌دیگر، مروان العباسی ریاست بانک‌مرکزی تونس و مقام سابق بانک‌جهانی، از بررسی صدور اوراق قرضه مبتنی بر بیت‌کوین توسط بانک مرکزی کشورش خبر داد. براساس گزارش‌های منتشر شده، عباسی معتقد است که تونس یکی از نخستین کشورهایی است که یک واحد پول دیجیتال را صادر کرده و قبلاً پرداخت را از طریق یک سیستم دیجیتالی انجام داده‌است.

مروان العباسی خاطر نشان کرد که حضور فناوری‌های جدید نظیر بیتکوین، بلاکچین و هایپرلجر به‌عنوان ابزاری برای بانک‌های مرکزی جهت مبارزه با پولشویی، مدیریت وجوه ارسالی برای تروریسم و محدود کردن اقتصادهای خاکستری شناخته می‌شوند.

این درحالی است که اخیراً وزارت دادگستری و دارایی آلمان نیز به دولت این کشور پیشنهاد داده است که یک صندوق دولتی برای افزایش استفاده از بلاکچین جهت اوراق‌ قرضه الکترونیکی راه‌اندازی کنند.

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین و مبارزه با پول شویی

آینده بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال در ایران

سناریوهای مختلف برای آینده ارزهای دیجیتال

نهنگ‌های بیت کوین در حال اتحاد

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.