آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

افزایش چشمگیر جذابیت بیت کوین نزد سرمایه گذاران خرد

طبق آنالیز اخیری که توسط گلسنود اینسایتس (Glassnode Insights) انجام شده است، بیت کوین در بحبوحه این رکود اقتصاد جهانی به محبوبیت فراوانی در بین سرمایه‌گذاران خود دست یافته است.


سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری در بیت کوین مسأله ایست که اکنون تریدرهای کریپتو را در یک دوراهی سخت قرار داده است. علاوه بر این، سرمایه گذاران مشهور و کارشناسان صنعتی نیز دیدگاه های متناقضی دارند.

به عنوان مثال، در یک سو تیم دراپر، سرمایه گذار مشهور و چامات پالیهاپیتیا به عنوان یک سرمایه گذار میلیاردر قرار دارند که می گویند اکنون زمان درخشش بیت کوین و ارزهای دیجیتال است.

در حالی که در سوی دیگر، منتقدانی چون مارک کوبایی حضور دارند که همچنان معتقدند بیت کوین عیار خود را ثابت نکرده است و برای افزایش چشمگیر نرخ مقبولیت، باید متمرکزتر بر کاربر و قابل درک تر باشد. به بیان ساده، ماجرای بیت کوین به عنوان یک پناهگاه امن هرگز به اندازه آنچه اکنون در جریان است، به شدت آزمایش نشده بود.

اخیراً گلسنود اینسایتس به عنوان شرکت زنجیره ای در زمینه اطلاعات بازار، شاهد روندی چشمگیر در بین سرمایه گذاران خرد بوده است. این شرکت خاطرنشان كرد: هم بیت کوین و هم سایر ارزهای دیجیتال با افزایش تقاضا روبرو شده اند، زیرا سرمایه گذاران در چنین مواقعی که بحران بهداشتی و اقتصادی شدت گرفته است، به دنبال یک سرمایه گذاری امن و محتاطانه هستند.

در حالی که هرروزه دولت های بیشتری به اجرا یا تمدید شرایط قرنطینه می پردازند، گلسنود از افزایش چشمگیر ثبت نام کاربران جدید در صرافی های رمزارزها خبر می دهد. پلتفرم های برجسته در زمینه معاملات دارایی های دیجیتال از جمله کراکن، اوکی اکس و بیتفینکس از هجوم چشمگیر کابران جدید گزارش داده اند.

علاوه بر این، گزارش ها حاکی از افزایش چشمگیر فعالیت در شبکه بیت کوین است، به گونه ای که سرعت رشد کاربران طی یک ماه گذشته تقریباً سه برابر شده است. آمارها نشان می دهد که در طی یک ماه، تعداد ثبت نام افراد جدید در هر روز از شش هزار نفر به رقم قابل توجه هفده هزار نفر رسیده است.

گفته می شود که علیرغم هجوم کابران، میزان دارایی های بیت کوین در صرافی ها تقریباً هفت درصد (۷%) کاهش یافته است. همه این داده ها حاکی از آن است که سرمایه گذاران خرد علاقه بیشتری به سرمایه گذاری بلند مدت در بیت کوین دارند.

اگر این روند در چند هفته آینده ادامه یابد، به درستی می توان نتیجه گرفت که رکود اقتصادی در واقع به نفع بیت کوین عمل می کند، زیرا موجب می شود مردم برای حفظ دارایی هایشان در این شرایط بحرانی به ارزهای دیجیتال روی بیاورند. این امر روشن می کند که سرمایه گذاران خرد جدید، بیت کوین را ابزاری برای فرار از آشفتگی های فعلی می دانند که این موجب تثبیت جایگاه این رمزارز به عنوان طلای دیجیتال می شود.
درحالی که همه چیز به نفع بیت کوین است، ممکن است دلیل اصلی محبوبیت آن در میان سرمایه گذاران خرد جالب باشد. به گفته گلسنود، در شرایطی که نرخ های بهره به سمت منفی در حال کاهش است، بازارهای سهام سقوط را تجربه می کنند و قیمت نفت در حال مبارزه با نزول است، مردم امنیت را در بیت کوین یافته اند و این یکی از محرکان اصلی محبوبیت این رمزارز است.
علاوه بر این، با توجه به سهولت چاپ پول و تزریق روزانه مقادیر زیادی پول نقد، ارزهای فیات دچار تورم قابل توجهی می شوند. در میان این سردرگمی، بیت کوین با قول عرضه ثابت و عدم انحصار بانک های مرکزی، پیروزی محتمل را از آن خود می کند.
در کل، در صورت بهبود بازارهای مالی، بیت کوین می تواند شاهد افزایش تقاضا باشد که این باعث می شود بیت کوین یک همبستگی قوی با این بازارها برقرار کند و یا اینکه این همبستگی را به طور کامل از بین برده و به عنوان یک پناهگاه دیجیتالی ظاهر شود. در هر صورت، هیچ انکاری وجود ندارد که اکنون سرمایه گذاران خرد در حال ایجاد یک بازار گاوی قوی برای بیت کوین هستند.

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین