آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

چشم‌انداز اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰

چشم‌انداز اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰

 

بانک جهانی در آخرین ویرایش گزارش «دورنمای اقتصاد جهان» که در ۸ ژانویه ۲۰۲۰ به انتشار رسیده است، معتقد است که اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰، پس از سالی که به واسطه تجارت ضعیف، اقتصاد جهان بدترین عملکرد را بعد از بحران مالی داشته، رشد ملایم و البته شکننده‌ای را تجربه خواهد نمود.

در سال ۲۰۱۹ نرخ رشد اقتصادی جهان ۲.۴ درصد و منطقه یورو ۱.۱، اقتصادهای پیشرفته ۱.۷، اقتصادهای در حال توسعه و بازار نوظهور  ۳.۵، منطقه شرق آسیا ۵.۸ و منطقه جنوب آسیا ۴.۹ درصد بود. نرخ رشد اقتصادی سال ۲۰۱۹ در بنگلادش، اتیوپی، نپال و کامبوج بالای ۷ درصد، ارمنستان، ویتنام، سنگال، تاجیکستان و چین بالای ۶ درصد و فیلیپین، کنیا، مغولستان، مصر، ازبکستان، گرجستان، هند، ترکمنستان و اندونزی بالای ۵ درصد بود. در این سال نزدیک به ۲۰ کشور آفریقایی دارای نرخ رشد اقتصادی ۵ درصد و بالاتر بودند.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، متوسط رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰ معادل ۲.۵ درصد خواهد بود و نرخ رشد در اقتصادهای درحال توسعه و بازار نوظهور که در سال ۲۰۱۹ معادل ۳.۵ درصد بود در سال ۲۰۲۰ به ۴.۱ درصد خواهد رسید. بر اساس برآوردهای ارائه شده در این گزارش، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ معادل منفی ۸.۷ درصد بوده و پیش‌بینی شده است که این نرخ در سال‌ ۲۰۲۰ صفر باشد و در دوسال بعد نیز تنها ۱ درصد باشد.

 

 بیشتر بخوانید:

افق بلند مدت سرمایه‌گذاری در بورس

چهار مرحله ضرر در ترید و معامله گری

9 نکته برای خلق و محافظت از ثروت شما در سال 2020

بورس یا سایر بازارها؟

در بورس سرمایه گذاری کنم یا ارزهای دیجیتال؟

اثر مرکب در سرمایه گذاری (ارز دیجیتال، بورس، فارکس)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.