آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

نیمی از بیت‌کوین های استخراج شده سال ۲۰۲۰ در انحصار دو شرکت اسکوئر و گری اسکیل

نیمی از بیت‌کوین های استخراج شده سال ۲۰۲۰ در انحصار مصرف دو شرکت اسکوئر و گری اسکیل

 

یک گزارش جدید نشان می دهد که برنامه نقدی شرکت اسکوئر (Square) و شرکت مدیریت دارایی گری اسکیل (Grayscale) در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۰% بیت کوین تازه صادر شده را مصرف کرده اند.

شرکت مدیرت سرمایه استرالیایی لیستد رزرو (ListedReserve) آماری را بر اساس دو مقیاس ناخالص توییت کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، جریان ورودی گری اسکیل به بیت کوین و اتریوم تراست بالغ بر ۳۸۸.۹ میلیون دلار بوده است و در همین مدت زمان، برنامه نقدی شرکت اسکوئر درآمد ۳۰۶ میلیون دلاری از فروش بیت کوین بدست آورده است. سپس این ارقام بر ارزش کل بیت کوین استخراج شده در سه ماهه اول امسال (معادل ۱.۳ میلیارد دلار) و براساس میانگین قیمت ۸۰۶۸ دلار برای بیت کوین تقسیم می شود.

نتایج نشان می دهد که گری اسکیل و برنامه نقدی به ترتیب حدود ۲۹% و ۲۳% از بیت کوین تازه استخراج شده در سه ماه اول سال ۲۰۲۰ را به فروش رسانده اند. سخنگوی لیستد رزرو در اظهارنظری به کوین تلگراف توضیح داد: "نکته این است که چگونه آن ها به طور فزاینده بخش بیشتری از منابع موجود را مصرف می کنند."

وی افزود: "بنابراین فرض کنید که تقاضا ثابت بماند، آن ها می توانند بیت کوین بیشتری نسبت به بیت کوین استخراج شده خریداری کنند. این بدان معناست که دارندگان بیت کوین دیگری ناچار به فروش می شوند، که البته آن ها نیز همین کار را انجام می دهند."

نماینده لیستد رزرو در پاسخ به این سوال که پس از هاوینگ چه عواقبی ممکن است در انتظار این صنعت باشد، پاسخ داد: "باورنکردنیست. دو نهاد امریکایی بیش از نیمی از عرضه جدید را مصرف می کنند. بنابراین کوین بیس، بایننس، بیتفینکس، اوکی کوین و سایر صرافی ها در سراسر جهان نیستند که بیشتر بیت کوین های استخراج شده را مصرف می کنند. حال پس از هاوینگ، وقتی عرضه جدید در هر بازه سه ماهه نصف شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟"

آلیستر میلن (Alistair Milne) به عنوان یک سرمایه گذار برجسته بیت کوین نیز نظر مشابهی را توییت کرد: "اگر دو نهاد از قبل ۵۲% از کل بیت کوین استخراج شده را خریداری کرده اند، در کمتر از پنج روز دیگر چه اتفاقی خواهد افتاد؟"

 

بیشتر بخوانید:

شرکت Grayscale نیمی از اتریوم استخراج شده در سال ۲۰۲۰ را خریداری می کند

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.