آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

منطقه ای در چین به تنهایی یک سوم از هش‌ریت بیت‌کوین در جهان را به خود اختصاص داده است

 

مرکز امور مالی جایگزین دانشگاه کمبریج (CCAF) نقشه استخراج بیت کوین را راه اندازی کرده است که میانگین هش‌ریت ماهانه تولید شده توسط هر کشور در سراسر جهان را ارائه می دهد.

این نقشه بر اساس اطلاعات استخرهای استخراج ViaBTC ، Poolin و BTC.com تهیه شده است. کمبریج ادعا می کند که این پلتفرم، اولین پلتفرمی است که توزیع قدرت هش بیت کوین را به تفکیک جغرافیایی و بطور عمومی ارائه می دهد.

در کمال تعجب این نقشه نشان می دهد که اکثریت قدرت هش جهان در چین واقع شده است - ۶۵.۰۸% از کل قدرت هش جهانی.این مقدار تقریباً ۹ برابر بیشتر از ایالات متحده است که با ۷.۲۴% جایگاه دوم را در اختیار دارد. پس از آن ها روسیه با ۶.۹۰%، قزاقستان با ۶.۱۷%، مالزی با ۴.۳۳% و ایران با ۳.۸۲% در جایگاه های بعدی قرار دارند. سایر نقاط جهان مجموعاً ۶.۵% از قدرت هشینگ را در اختیار دارند که سهم هر کشور کمتر از ۱% است.

این CCAF همچنین داده های تاریخی را ذخیره می کند و به کاربران امکان می دهد که ببینند توزیع قدرت هش به مرور زمان چگونه تغییر کرده است. کاربران همچنین می توانند چند ماه از یک دوره طولانی تر را برای مشاهده میانگین قدرت هش انتخاب کنند. این وب سایت دارای دو نقشه است که به ترتیب توزیع هش ریت در جهان و در چین را رصد می کند.

بیش از نیمی از قدرت هش چین در منطقه سین کیانگ واقع شده است که ۳۵.۷۶% از کل قدرت هش جهانی را در اختیار دارد. ستان سیچوان با ۹.۶۶% درصد رتبه دوم را از نظر تراکم قدرت استخراج در چین در اختیار دارد و پس از آن مغولستان داخلی با ۸.۰۷ درصد ، یوننان با ۵.۴۲ درصد و پکن با ۱.۷۳ درصد قرار دارند. با توجه به هاوینگ بیت کوین در کمتر از یک هفته دیگر، قدرت هش جهانی طی روزهای اخیر به رکوردی تاریخی رسیده است.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

تاثیر قطع اینترنت ایران بر روی عملکرد ماینر‌ها

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین