آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

تنها ۱۰۰ روز تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده، آیا می‌توان درآمد خوبی کسب کرد؟

تنها ۱۰۰ روز تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده، آیا می‌توان درآمد خوبی کسب کرد؟

 

هاوینگ بیت کوین یا نصف شدن پاداش استخراج، فرآیندی است که برای سازماندهی استخراج بیت کوین طراحی شده است. این رویداد برای شبکه بیت کوین پس از هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک یعنی هر چهار سال رخ می دهد. با این اتفاق، پاداش بلاک یا تعداد کوین هایی که برای استخراج هر بلاک در شبکه بیت کوین اهدا می شود، به نصف کاهش می یابد. یکی از رویدادهای پیش بینی شده در صنعت کریپتو همین است؛ پدیده هاوینگ بیت کوین در ۱۲ ماه می رخ می‌دهد و این بدان معنیست که فقط در کمتر از ۱۰۰ روز دیگر، پاداش استخراج شبکه بیت کوین به نصف می رسد. انتظار می‌رود که پس از این رویداد قیمت بیت کوین دچار کاهش شود، زیرا تعداد این دارایی بسیار کمتر از آنچه که درحال حاضر است، می شود.

روز پنجشنبه (30 ژانویه)، دن مورهد و جوی کروگ، که مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری با محوریت blockchain Pantera Capital هستن، در ماهانه "Blockchain Letter" در مورد نیمه بلوک بعدی بیت کوین صحبت کردند که انتظار می رود در ۱۲ مه ۲۰۲۰، یعنی فقط ۱۰۰ روز دیگر محقق شود. اگرچه در طول تاریخ بین نصف شدن پاداش بلوک و افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین در ماه‌های قبل و به دنبال این رویداد رابطه ای وجود داشته است، اما همه افراد جامعه رمزنگاری مطمئن نیستند که این بار نیز این اتفاق رخ دهد. عده ای از بیتکوین ۵۰ هزار دلاری طی ۴ ماه آینده حرف می‌زنند و عده ای نیز پیش بینی ریزش نا ۵۰۰۰ دلار را می‌کنند.

بسیاری از تحلیلگران افزایش قیمت این ارز را پیش بینی کرده اند، اما در مورد زمان تسلط گاوها بر بازار اختلاف نظرهایی وجود دارد. نظر برخی از تحلیلگران هم اینست که قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ شروع به تورم می کند و این روند تا وقوع رویداد ادامه پیدا خواهد کرد. در ضمن تعدادی هم بر این عقیده اند که این نوسان قیمتی درست پس از هاوینگ آغاز می‌شود. در هاوینگ های پیشین که به سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ برمی گردد، قیمت بیت کوین از حدود ۲۰۰ روز مانده به هاوینگ کاهش یافت و سپس شروع به صعود کرد. پیروی از این روند به این معناست که پس از کاهش قیمت بیت کوین در پاییز ۲۰۱۹، هم اکنون باید منتظر رشد قیمتی آن باشیم. با اینحال هیچ تضمینی وجود ندارد که بیت کوین همان مسیر هاوینگ های گذشته را دنبال کند.

 

بیشتر بخوانید:

 استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

استخراج بیت کوین با کامپیوتر امکان پذیر است؟

مجوز استخراج بیت کوین صادر شد

استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی سبز

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

وزیر ارتباطات: قانونی شدن استخراج رمز ارزها به‌ نفع ایران است!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.