آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بیش از نیمی از هش ریت بیت کوین در اختیار دو استخر استخراج قرار دارد!

بیش از نیمی از هش ریت بیت کوین در اختیار دو استخر استخراج قرار دارد!

 

آمارهای جدید در مورد منبع هش ریت بیت کوین نشان می دهد که بیش از نیمی از هش ریت بیت کوین توسط دو استخر استخراج کنترل می شود.

داده های اخیر حاکی از آن است که شبکه بیت کوین به طور فزاینده ای بین دو استخر بزرگ استخراج متمرکز شده است. این استخرهای استخراج پس از نصف شدن پاداش بلاک در ۱۱ ماه مه، بر هش ریت شبکه تسلط یافته اند. هر دوی این استخرها در چین قرار دارند.

براساس داده های مربوط به توزیع استخرهای بیت کوین، سه استخر استخراج، کنترل اکثریت هش ریت بیت کوین را در اختیار دارند. این استخرها F2Pool ،AntPool و BTC.com نام دارند که به ترتیب ۲۱.۸، ۱۶.۰ و ۱۵.۱ درصد از هش ریت را به خود اختصاص داده اند. استخرهای AntPool و BTC.com بخشی از بیت مین (Bitmain) می باشند، در نتیجه بیت مین و F2Pool جمعاً ۵۲ درصد از هش ریت شبکه را تشکیل می دهند.

هش ریت بیت کوین در حال متمرکز شدن است و این یک اتفاق منفی برای این دارایی تلقی می شود که به طبیعت غیرمتمرکز آن آسیب می زند. علاوه بر این، این دو استخر كه بیش از ۵۰ درصد از هش ریت را در اختیار دارند، كنترل قابل توجهی بر روی شبکه بیت کوین خواهند داشت. تمرکز ممکن است به دلیل رویداد هاوینگ بیت کوین افزایش یافته باشد که بسیاری از ماینرها را به دلیل کاهش سودآوری مجبور به توقف فعالیت نمود. این هاوینگ باعث کاهش ۵۰ درصدی پاداش در شبکه بیت کوین و درنتیجه تحمیل زیان بر بسیاری از ماینرها شد. طبق شواهد موجود در آمار شبکه، هش ریت بیت کوین از زمان هاوینگ کاهش جزئی را تجربه کرده است. حتی پیش از هاوینگ نیز هش ریت شبکه در چین بطور مداوم در حال متمرکز شدن بوده است. طبق گزارش کوین شِیرز (CoinShares) در سال ۲۰۱۹، ادعا شده است كه "حدود ۶۵٪ قدرت هش بیت کوین" در چین استقرار داشته است.

این اتفاق به ضرر شبکه بیت کوین است، زیرا سیاست های سختگیرانه دولت چین در زمینه ارزهای دیجیتال، این استخرهای استخراج را در مقابل دولت قرار می دهد. اگر این استخرها مجبور به توقف فعالیت شوند، هش ریت بیت کوین شاهد کاهش شدیدی خواهد بود که ممکن است باعث شود شبکه بیت کوین بطور کوتاه مدت با انباشتگی عظیمی روبرو شود.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

رکوردزنی تاریخی سایز بلاک بیت کوین و افزایش هش ریت

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

سه دلیلی که تحلیلگران برتر بازار کریپتو برای افزایش قیمت بیت کوین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین