آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

براساس اعلام بانک مرکزی چین، توسعه یوان دیجیتال (DECP) به اتمام رسیده است

براساس اعلام بانک مرکزی چین، توسعه یوان دیجیتال (DECP) به اتمام رسیده است

 

بر اساس اعلام رسمی بانک مرکزی چین، مراحل نهایی طراحی و آزمایش‌ ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC) به اتمام  رسیده و به زودی عرضه خواهد شد.

بانک خلق چین (PBoC) طراحی نهایی یوان دیجیتال برنامه ریزی شده را به اتمام رسانده و استانداردهای مربوط به این حوزه را توسعه داده است، همچنین پس از طی مراحل تحقیق و توسعه و انجام آزمایشات نهایی، ارز دیجیتال CBDC آماده عرضه عمومی شده است. در بیانیه ای (به زبان چینی) روز پنج شنبه، بانک مرکزی چین اعلام کرد: اطلاعات دقیق‌تر و جدیدترین تغییرات را در یک مقاله‌ اختصاصی ارائه شده است، همچنین برنامه‌ هایی را برای بهبود امنیت سایبری صنایع مالی و تدوین قوانینی برای اعتباربخشی زیرساخت ‌های مهم اطلاعاتی انجام داده است.

این در حالی است که در اوایل دسامبر سال گذشته میلادی گزارش‌هایی درباره برنامه‌ ریزی دولت چین برای انجام نخستین آزمایش های CBDC در دنیای واقعی منتشر شد و قرار بود نسخه اولیه آن قبل از پایان سال میلادی در شهر شنزن (Shenzhen) آزمایش شود و در صورت امکان این آزمایش در سوژو (Suzhou) هم پیاده‌سازی شود. در طی آزمایشات انجام شده، پیش‌بینی می‌شد که CBDC چین فراتر از سیستم بانک مرکزی عمل کند و در خدماتی مانند حمل و نقل، آموزش و بهداشت و درمان نیز مورد استفاده قرار گیرد.


استانداردهای ارز دیجیتال چین (CBDC)


در حال حاضر قوانین مدیریت رمزهای عبور ایجاد شده با استفاده از فناوری‌های رمزنگاری در چین به مرحله اجرا درآمده است تا استانداردهایی را برای استفاده از رمزنگاری و مدیریت پسوردها تعیین کند. سیل لیلی (Sale Lilly)، تحلیلگر سیاسی در امور چین و استاد فناوری بلاک چین در موسسه رند (Rand) در مصاحبه‌ ای با کوین تلگراف اظهار داشت که این قوانین، مکملی برای تلاش‌ ها و اقداماتی است که به منظور راه‌ اندازی ارز دیجیتال ملی چین صورت می‌گیرد. لیلی خاطرنشان کرد که پیشرفت پروژه مربوط ارز دیجیتال ملی چین به سختگیری رمزنگاری در سطح هسته و سایر سطوح بستگی دارد.

 

 بیشتر بخوانید:

تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر روی ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی چین از فناوری بلاک چین برای کمک به بیزینس‌های کوچک استفاده می‌کند

ورود بانک مرکزی اروپا به حوزه ارزهای دیجیتال

بانکداری بر روی بلاکچین (بخش دوم)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش اول)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.