0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

پیش بینی قیمت بیت‌ کوین تا سال 2020

پیش‌بینی قیمت بیت کوین تا سال 2020 

در حال حاضر کمتر از 2 سال است که پاداش استخراج و کارمزد شبکه بیت کوین نصف شده و به 12.5 بیت رسیده است، پیش بینی می‌شود که تا سال 2020 این مقدار پاداش دوباره کاهش پیدا کرده و از 12.5 به 6.5 بیت کوین برسد. بنا براین سوال اساسی بسیاری از کاربران این است که این کاهش پاداش استخراج چه تاثیری بر قیمت بیت کوین می گذارد؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا تاریخچه بیت کوین را بررسی خواهیم کرد تا تاثیر تغییرات پاداش شبکه بر قیمت بیت کوین را در سالیان گذشته مورد ارزیابی قرار دهیم و بر اساس الگوی بدست آمده، تخمینی از میزان تغییرات قیمت بیت کوین در آینده ارائه کنیم.

 


تاریخچه بیت کوین


در حال حاضر بیت کوین سالگرد تولد یازده سالگی خود را جشن می گیرد، با این وجود شاید هنوز نتوان یک تصور درست از روند قیمتی آن ارائه داد. اغلب تحلیل گران و تریدرها با استفاده از تحلیل تکنیکال و بررسی تاریخچه الگوها و روندهای قیمتی بیت کوین قادرند تا نقاط مناسب برای ورود یا خروج به بازار را پیش بینی کنند، اما برای افزایش قدرت تحلیل، دانستن زمان‌های نصف شدن پاداش‌های بیت کوین بسیار حائز اهمیت است.

با بررسی تاریخچه قیمتی بیت کوین در می‌یابیم که نصف شدن پاداش های شبکه در دو تاریخ 2012 و 2016 رخ داده است. بطور کلی می‌توان گفت که نیم شدن پاداش ها هر چهار سال یکبار یا در واقع پس از استخراج هر 210000 بلاک اتفاق می افتد. همچنین با بررسی دقیق تر می توان فهمید که قبل از وقوع هر انفجار قیمتی در بیت کوین، پاداش استخراج نصف شده است. به عنوان نمونه، تنها یک سال پس از کاهش پاداش ماینینگ در سال 2012، قیمت بیت کوین به هزار دلار افزایش یافت. این افزایش قیمت 1000 دلاری بیت کوین در سال 2012، بیش ترین افزایش قیمتی بیت کوین تا آن زمان بود. تا اینکه پس از گذشت حدود 4 سال، بار دیگر در دسامبر سال  2017 قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت خود تا به حال یعنی بیش از 19500 دلار رسید. این که آیا افزایش قیمت به دلیل کاهش پاداش بوده است یا خیر، هنوز پاسخ مشخصی برای آن وجود ندارد.

 


نصف شدن پاداش و قیمت بیت کوین


همانطور که  گفته شد، گذشته نمودار نشان می دهد که قیمت بیت کوین یک سال پس از نصف شدن پاداش، افزایش یافته است. با این وجود نمی توان بطور قطعی روند حرکتی قیمت را در یک بازه زمانی خاص مشخص کرد. چرا که نوسان قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است و عوامل فراوانی در شکل گیری یک حرکت قیمتی وجود دارد. به عنوان مثال در سال جاری پیش بینی بسیاری از تحلیل گران در مورد افزایش قیمت بیت کوین، محقق نشد و با شکست مواجه شد.

در این میان اگر بخواهیم یک ارتباط  بین نصف شدن پاداش و قیمت بیت کوین پیدا کنیم، شاید تاثیر آن بر نرخ هش و ثبات یکسان نباشد. بنا بر این سوال اساسی این است که نصف شدن پاداش چگونه بر رفتار استخراج کنندگان تاثیر می گذارد؟

کاهش پاداش به این معنی است که درآمد استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال کاهش می یابد، به ویژه که اگر سختی شبکه برای استخراج بلاک ها تغییری نکند و به همین شکل باقی بماند. از همین رو قیمت بیت کوین در ماه های آینده به پاداش استخراج و همینطور حجم معاملات شبکه بستگی خواهد داشت. علاوه بر این، استخراج کنندگان (ماینرها) برای انجام و تسهیل معاملات هزینه می کنند. پس اگر قرار باشد که قیمت بیت کوین افزایش یابد، باید تا جایی قیمتش بالا رود که نصف شدن پاداش را جبران کند، تنها در این حالت است که نرخ هش ثابت و بدون تغییر باقی خواهد ماند.

 


پاداش استخراج و نرخ هش


پارسا بهمنی، بنیان گذار مرکز تحقیقات بلاک چین در مورد تاثیر نصف شدن پاداش استخراج بر قیمت بیت کوین می‌گوید: بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی) اغلب به وقایع و رویدادها واکنش نشان می دهند. با نزدیک شدن به تاریخ نصف شدن پاداش استخراج، افرادی که پیش بینی کاهش قیمت را کرده بودند، با افزایش قیمت بیت کوین مواجه خواهند شد. همانطور که در ماه های پایانی قبل از نصف شدن پاداش دوم در سال 2016، مشاهده کردیم که قیمت بیت کوین بصورت پیوسته در حال افزایش بود.

بهمنی افزود که با نصف شدن پاداش استخراج، بعید است که تغییر قابل توجهی در نرخ هش شبکه اتفاق بیافتد، چراکه تاریخچه بیت کوین نشان داده است که تمایل استخراج کنندگان برای حفظ و یا افزایش قدرت هش پس از نصف شدن پاداش استخراج، افزایش می یابد، بنابراین انتظار می رود که پس از کاهش پاداش شبکه، قیمت بیت کوین برای جبران این کاهش قیمت افزایش پیدا کند.

 

مطالب مرتبط:

بیت کوین چگونه کار می کند؟ + ویدیو

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

فورک شبکه بیت کوین چگونه بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد؟

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟

 


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


 

لینک کوتاه شده مطلب
ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  ads
  ads
  ads
  question
  0